Evinize, iş yerinize ya da otelinize sauna yaptıracaksanız doğru yerdesiniz.

Yıllarını bu sektöre adamış birikim ve tecrübeli yapımızla amacımız, size doğru yöntemlerle kaliteli bir sauna imal etmek. Sauna yapımı;

AHŞAP YAPI:
Sauna seçilen ağaçtan imal edilmiş lambriler ile kaplanır. Saunanızda görsel sadelik ve sağlam yapı için lambriler tek parçadır. Sauna yapımında kullanılan lambriler ısı değişimlerine dayanıklı olması için FIRINLANMIŞtır. Tavan ve duvar lambrilerinin birleşim yerleri kullanılan ağaç cinsine göre köşe çıtaları ile gizlenir. Lambriler gizli çivi ile monte edilir. Özel bir talep yok ise sauna tavan yüksekliği 210-240 cm arasında projelendirilir.

OTURMA GRUPLARI VE YER PASPASLARI:
Oturma grupları sauna ölçülerine göre tek, çift ya da üç katlı şekilde projelendirilir.İnsan tenini yakmayan Afrikadan ithal afrika çamı (Apachi ) kullanılır. Yer paspasları temizlik için kolay hareket edecek şekilde parça olarak yerinde imal edilir.

AHŞAP ALTYAPI:
Sauna alt yapısı olarak 60 cm aralıklarla 4*2,5 / 4*4 / 5*10 cm kalınlığında çam/ladin karkaslar kullanılır.

ISI YALITIMI:
Sauna ısı yalıtımı için 2,5 cm kalınlığında sıkıştırılmış ALÜMİNYUM FOLYOLU izocam levha kullanılır.

SAUNA KAPISI:
Sauna kapısı 75*195 cm ölçülerinde, 8 mm kalınlığında, yekpare, temperli camdan imal edilir. Füme ya da renksiz –natürel- kullanılır. Isı izolasyonunu artırmak için sauna kapısında silikon contalama uygulanır. Kapıda özel tasarım  kapı kolu ve mıknatıslı kilit sistemi kullanılır.

HAVALANDIRMA:
Havalandırma sistemi olarak sauna iç mekân ve dış mekân arası soba yakınına en az 8 cm çapında havalandırma kanalı açılacaktır. Açılan bu havalandırma kanalı ahşap menfez ile kapatılır.

GÜVENLİK: 
Güvenliğiniz için sauna içerisindeki elektrik tesisatı borular içerisinde YANMAZ silikonlu kablo kullanılır.

KONFOR:
Lambriler imalattan çıkarken yüzeylerinde bıçak izleri ve tırtıklar kalır. Elit Sauna, sauna duvarlarında ve oturma gruplarında KADİFE YUMUŞAKLIĞInda bir ahşap yüzey sunar. Çünkü saunanızda kullanılacak tüm lambriler ve oturma gruplarına  Sauna’da özel olarak kontak zımpara uygulaması yapılır.

SAUNA SOBASI:
Saunanızın büyüklüğüne ve kullanım amacına göre en uygun soba seçilir. Hacme ve kullanım amacına göre doğru soba seçimi size daha hızlı ısınan ve daha az elektrik tüketen bir sauna sunar.

GARANTİ:
Tüm ürünlerimiz kullanıcı hataları dışında 2 yıl garantilidir.7/24 saat servis desteği.